xml sağlayan tedarikçi bilişim firmaları

E-ticaretin en önemli noktası satılacak ürünlerin siteye kayıt edilmesidir. Ürün girişi, ürünün detayına bağlı olarak oldukça zaman alıcı bir konu olduğu için entegrasyon yardımıyla bu sorun çözülmeye çalışılmaktadır.

İthalatçılar ve üreticiler genelde B2B e-ticaret sistemleri kullanmakta ve ürünleri xml formatında diğer alışveriş sitelerine vererek hem bayi yapısını genişletmeye çalışmakta hemde bayilerine sitelerine ürün girerken yardımcı olmaktadırlar.

E-ticaret sitelerine entegrasyon yapılması site yöneticilerini ürün girmekten kurtarmakta olmasına rağmen SEO konusunda sitenin performansına çoğu zaman olumsuz etki etmektedir.

Xml veren tedarikçi bilişim firmaları

index bilgisayar entegrasyonu 1989 yılında kurulan İndeks Bilgisayar Sistemleri Mühendislik Sanayi ve Ticaret A.Ş. Türkiye genelindeki bilgisayar firmalarına, ihtiyaç duydukları tüm ürünleri, iyi organize olmuş bir bilgisayar dağıtıcısı kimliği altında sağlamak amacı ile kurulmuştur. Bugün 7500'den fazla iş ortağına sahiptir ve 2001 yılından bu yana Bilişim Teknolojileri sektöründe liderliği elinde bulunduran bir şirketler grubu halini almıştır. Masaüstü Bilgisayarlar, Dizüstü Bilgisayarlar, Sunucular, Yazıcılar, Çevre Birimleri, OEM Ürünleri, Yazılım ürünlerini Türkiye pazarına sunmaktadır.

despec bilgisayar entegrasyonu 1995 yılında başka bir isim altında kurulan Despec Bilgisayar Pazarlama ve Ticaret A.Ş. bilişim teknolojileri tüketim malzemeleri dağıtımı konusunda faaliyet göstermektedir. Şirket, esas faaliyetlerine 1998 yılının sonlarına doğru başlamıştır. Despec, dünyanın önde gelen markalarından oluşan geniş bir ürün portföyüne sahiptir. HP ürünleri (özellikle yazıcı toner ve kartuşları) satışlarının büyük bir bölümünü oluşturmaktadır.Toner kartuş, mürekkep kartuş, şerit, yedekleme ürünleri, yan aksamlar, aksesuarlar ve kağıt ürünlerinden oluşan ürün yelpazesine sahiptir.

datagate bilgisayar entegrasyonu 1992 yılında kurulan Datagate Bilgisayar Malzemeleri A.Ş., PC pazarında yerel üreticilere mikro işlemci, sabit disk, hafıza birimleri, optik ürünler, anakartlar, teypler, görüntü kartları, monitör, çeşitli donanım destekleyen yazılımlar gibi BT komponentleri üreten birçok markanın temsilcilik, satış, pazarlama, dağıtım, lojistik ve satış sonrası hizmetleri alanında faaliyet göstermektedir.

datagate bilgisayar entegrasyonu Neotech Teknolojik Ürünler Dağıtım A.Ş. 2005 tarihinde tüketici elektroniği ve iletişim ürünlerinin toptan ticareti konusunda faaliyet göstermek amacıyla kurulmuştur. Televizyon, Projektör, Fotoğraf Makinası, DVD ve Ev Sinema Sistemleri, Kablolar, Akıllı Yaşam Ürünleri başlıca ürün gruplarıdır.

netex bilgisayar entegrasyonu Neteks 1996 yılında, uçtan uca ağ ve iletişim ürünlerini bayi ve iş ortakları ile pazara sunmak hedefiyle kurulmuş bir dağıtım şirketidir. Şirket, kurumsal ağ sistemleri alanında Cisco, HP Networking, Juniper ve Avocent gibi firmaların ürünlerinin yanı sıra Avaya’ya ait Kurumsal Santral Sistemlerini, HCS, Corning, Panduit ve Günko Firmalarının yapısal kablolama ürünlerini, Check Point, Trend Micro ve Bluecat Networks firmalarının Ağ güvenliği ürünlerini dağıtmaktadır. Kurumsal Ağ Sistemleri, Kurumsal Santral Sistemleri, Yapısal Kablolama Çözümleri, Ağ Güvenlik Çözümleri başlıca ürün gruplarıdır.

penta bilgisayar entegrasyonu 1990 yılında kurulan Penta Bilgisayar Sistemleri Ticaret A.Ş. Kişisel Bilgisayarlar, Oem, Sunucular, Ağ ürünleri ve birçok farklı kategoride ki ürün yelpazesiyle 4000'den fazla ürünü bayilerine sunmaktadır.

koyuncu elektronik entegrasyonu 1997 yılında kurulan Koyuncu Elektronik, bilişim teknolojileri, güvenlik, tüketici elektroniği ve mobil iletişim iş dallarında uluslarası markaların ürünlerini, Türk kullanıcısının hizmetine sunan tedarik zinciri içerisinde, üretici ile satış kanalı arasında köprü vazifesi gören "dağıtıcı" esasında çalışan bir teknoloji firmasıdır.

armada elektronik entegrasyonu 1993 yılında kurulan Armada Bilgisayar Sistemleri San. Ve Tic. A.Ş., elektronik, bilgisayar ve yedek parçalarının ihtalini yaparak bayilerine sunmaktadır.

metro elektronik entegrasyonu 1995 yılında Gold Bilgisayar tarafından kurulan Metro Elektronik direkt yurt dışından mal tedariği ve bu ürünlerin yurt çapında dağıtımını yapmak amacıyla kurulmuştur. Donanım, yazılım ve tüketim ürünleri kategorisinde ki ürün yelpazesiyle bayilerine hizmet sunmaktadır.

aqua entegrasyonu Aqua, bilgi teknolojileri, tüketici elektroniği, telekomünikasyon ve küçük ev aletleri kategorilerinde hizmet vermek üzere 2008 yılında faaliyete başlamıştır. Kont Bilişim’in dağıtımını gerçekleştirdiği markalar da dahil olmak üzere hizmet verdiği alandaki tüm markaları Türkiye’nin her noktasındaki yaygın bayi ağı üzerinden son kullanıcılara ulaştırmaktadır.

exa bilgisayar entegrasyonu 2002 yılında kurulan Eksa Elektronik Bilgi İşlem San. ve Dış Tic. A.Ş., teknoloji ürünlerinin tüketiciye ulaştırılmasını sağlayan dağıtım şirketidir. Kişisel Bilgisayarlar, Oem, Sunucular, Ağ ürünleri ve birçok farklı kategoride ki 2000'e yakın ürünüyle müşterilerine hizmet vermektedir.

arena bilgisayar entegrasyonu 1991 yılında kurulan Arena Bilgisayar Sanayi ve Ticaret A.Ş. 7500’ü aşkın satış noktasına ve 400 tedarikçiye hizmet vermekte olup bilişim teknolojileri, telekomünikasyon, elektronik tüketim ürünleri, perakende ve internet perakendeciliği gibi geniş bir yelpazede müşterilerine ürün desteği sağlayacak şekilde yapılanmıştır. Arena Bilgisayar son aldığı kararla müşterilerine Xml hizmetini yıllık bazda ödenen ücret karşılığında vermektedir.