f-ticaret ile sanal mağaza satış hacmini arttırın

1 milyara yaklaşan kullanıcı sayısıyla Facebook yaklaşık olarak Dünya nüfusunun 7'de biri kadar insanın ziyaret ettiği bir site olarak oldukça dikkat çekici. Bu miktardaki devasa kullanıcı ayda yaklaşık olarak 800 milyar dakika site üzerinde zaman harcıyor.

Bu imkanı değerlendirerek sanal mağazamızda f-ticareti kullanarak nasıl daha fazla kazanç edebileceğimize kısaca bir gözatalım.

Facebook'un Beğen, Paylaş, Yorum Yaz ve benzer apilerini sitenize entegre edin

Facebook, uygulama desteği ile her tür uygulamayı açılan şirket sayfalarına entegre etmeye olanak sağlıyor. Bu bağlamda özellikle eticaret yapan firmalar bu imkanı kullanarak kendi siteleri ile Facebook sayfalarını entegre edebilmektedirler. Bu entegrasyon sayesinden Facebook üzerinde birçok kullanıcıya ulaşabiliriz.

Facebook'un sunmuş olduğu en çok işimize yarayacak API desteğine bakarsak;

a. Like (Beğen)

b. Paylaş (Share)

c. Yorumla (Review)

Facebook kullanıcıları, Facebooktaki sayfalarınız üzerinde yaptığı bu 3 işlem kendi arkadaş çevresi tarafından ve kullanıcıların ayarlarına bağlı olarak arkadaşlarınında arkadaşları tarafından görülebileceği için 1 kişinin yaptığı yorum binlerce kişiye ulaşabiliyor. Bu şekilde Facebook kullanıcıları etkilenerek sitenizi ziyaret ediyorlar ve hatta ürünlerinizden alabiliyorlar.

Facebook sayfalarınızdan alışveriş yapmaya olanak sağlayın

Facebook kendi ödeme sistemini iyileştirmeye çalışsa bile halen ödeme sistemi konusunda sorunlar çıkmakta. Sanal mağazanızı entegre ettiğiniz Facebook sayfalarından alışveriş yapılabilmesine olanak sağlarsanız cironuzu arttırabilirsiniz.

Facebook istatistiklerinizi takip edin

Oluşturduğunuz şirket sayfalarına ait istatistikleri hem uygulamaların istatistik sayfalarından hemde Google Analytics ile takip edebilirsiniz. İstatistikleri inceleyerek sunacağınız hizmetleri planlayabilirsiniz.

Facebook sayfaları üzerinden yapılan kampanyalarla cironuzu arttırmaya çalışın

Facebok sayfalarınız üzerinde kullanıcıların dikkatini çekebilecek kampanyalar düzenleyerek cirolarınızı arttırmaya çalışın. Bu kampanyalara örnek vermek gerekirse;

a. Beğen (like) yapan üyelere indirimler verilebilir.

b. Reklamlar, promosyonlar, satış kampanyaları Facebook duvarınıza yayınlayarak facebook üzerinden ürünün detay sayfalarına linkler verilebilir.

c. Facebook üzerinde günün fırsat ürünleri oluşturularak satış sayfalarına yönlendirilebilir.